PŘÍBĚH KOSSTA

Aneb jak se z vášně a nadšení jedné rodiny zrodila firma

Firmu Kossta založil Stanislav Štros spolu s manželkou Milenou krátce po revoluci v roce 1991.

Zpočátku jsme veškerou činnost soustředěli výhradně na stavební práce. Postupně jsme rozšířili nabídku o prodej stavebního materiálu, dopravu, projektové práce a inženýrskou činnost. Od roku 1996 se zabýváme také plastovou výrobou, převážně výrobou bazénů k rodinným domům, plastových odpadních jímek a vodoměrných šachet.

V roce 2009 jsme se naplno začali věnovat se stavbám, které mají podle našeho názoru budoucnost - nízkoenergetické dřevostavby v difúzně otevřeném systému. Spolupracovali jsme na vývoji difúzně otevřeného uceleného systému, který certifikovala česká firma Insowool.

Již od počátku jsme se rozhodli nestát se velkovýrobnou. Realizujeme především stavby v okolí sídla firmy (Slánsko, Kladensko, Lounsko). Stavíme na základech precizního zpracování domů, kvalitních projektů na míru. Používáme trvanlivé materiály a zkouškami prověřené postupy. Dodávky provádíme uceleně, vždy se soustředíme na konkrétní projekt. Takhle nás práce těší, což oceníte hlavně vy, naši klienti.

Základem Kossta je rodina majitele Stanislava Štrose. Spolu s ostatními spolupracovníky a kolegy všichni tahnou za jeden provaz, ctí tradici firmy a nadšením přistupují ke všem projektům.

4 pilíře Kossta

Ing. Stanislav Štros

táta

Zakladatel, majitel a jednatel firmy.

Stará se o chod a směřování firmy. Řídí stavební činnosti a dohlíží na jejich bezchybné zpracování.

Díky svým dlouholetým zkušenostem v oboru vám navrhne praktické, funkční a přímočaré řešení.

Ing. Milena Hykšová

dcera

Projektantka srdcem i vzděláním

Zařídí, aby dům, který jste si vysnily, stál na pevných základech. Vše propočte, rozměří, rozkreslí a dojedná se stavebním úřadem.

Aktuálně se intenzivně věnuje projektu rozšiřování lidských zdrojů k zachování rodinné tradice firmy.

Milena Štrosová

máma

Zakladatelka a jednatelka

Zajišťuje ekonomickou stránku. Hlídá dodávky, stará se o objednávky. Díky její každodenní mravenčí práci mají procesy ve firmě systém a řád.

Spokojenost a úsměv tvářích zaměstnanců a členů rodiny je z velké části zásluhou její neúnavné péče.

Ing. Stanislav Štros ml.

syn

Odborník na systémy vytápění

Navrhne efektivní systém vytápění vašeho domu. Pomůže vám orientovat se v nabídce a doporučí vhodný způsob vytápění s ohledem na konkrétní situaci.

Stará se o projektové řízení a hladký průběh našich staveb.

Baví vás náš přístup. Pojďte stavět s Kosstou.

Kossta Třebíz s.r.o

Třebíz 13
273 75 Třebíz

IČO: 25665537
DIČ: CZ25665537

O nás

Kossta je rodinná firma s 25 letou tradicí v oboru. Specializujeme se na výstavbu kvalitních nízkoenergetických dřevostaveb na míru v difuzně otevřeném systému Insowool.